Jenga Oyunu

Jenga Oyunu Jenga oyunu dünyadaki en popüler kutu oyunlarından birisidir. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde oynayabileceğiniz zevkli ve heyecanlı oyunlardan birisidir. Jenga oyunu bir konsantrasyon ve denge oyunudur. 

Jenga denge oyununu çoğunuz biliyorsunuzdur diye düşünüyoruz ancak bilmeyenler için oyunun ne olduğundan kısaca bi bahsedelim isterseniz. Jenga oyunu tahta bloklardan oluşan bir tür denge oyunudur. Jenga oyununda turlar kulenin altından tahta blokları çekerek kulenin üstüne koyma şeklinde ilerler. Riskli parçaları çekip başarılı olursanız rakiplerinize çok zor bir pozisyon bırakmış olursunuz ancak siz de riske girmiş olursunuz. Jenga bloğunu çekerken kuleyi deviren oyuncu oyunu kaybeder ve yeni bir oyun için tekrardan kuleyi kurar.

Uluslarası ödüllü diğer oyunlarımızı incelemek isterseniz
şu linke tıklayabilirsiniz: NeoTroy Games Kutu Oyunları

Jenga Oyunun Hikâyesi

 Oyunun hikâyesi oldukça enteresandır.

Lesslie Scott adlı kız babasının işi nedeni ile Afrika’da yaşayan ve kız kardeşi ile can sıkıntısını gidermek için tahtalarla oynanan denge oyununu bulmuştur. Lesslie Scott tarafından bulunan bu denge oyunu Hasbro tarafından satışa sunulmaktadır.

Jenga Oyunu Nasıl Oynanır? Jenga Oyunu

Jenga oyunu 54 parçadan oluşmaktadır. En az 2 ve en fazla 6 kişiye kadar oynanabilir. Denge kulesini kuran oyuna başlar. Sırası gelen oyuncu tahta bloğu istediği yerden çeker ve en üst sıraya koyar. Bloğu koyarken sadece tek elini kullanarak yerleştirmesi gerekmektedir. Diğer sırası gelen oyuncu da tek elini kullanarak istediği tahta bloğu seçerek en üste koyar.

Oyun birden fazla kişi tarafından oynanır ve sıra saat yönünde devam eder. Jenga oyunu kule devrilene kadar devam eder. Kuleyi deviren oyuncu yenilmiş sayılır ve kuleyi tekrar kurar.

Jenga hakkında vermiş olduğumuz bu kısa bilgi umarım hepinizin işe yarar ve beğenirsiniz. Şimdiden hepinize bu eğlenceli oyunda başarılar diliyoruz!

Jenga’yı sitemizden bu linkten satın alabilirsiniz. Eğer Jenga’yı zaten biliyoruz farklı bir şeyler denemek istiyoruz derseniz size Jungle Speed oyunumuzu şiddetle öneririz!

İyi Eğlenceler!